Urodziny, święta, dzień dziecka. 5 pomysłów na prezent dla pięciolatka

co na prezent dla 5-latka chłopca

Każdy z nas stara się dbać o dzieci najlepiej jako może. Na co dzień opieka nad pociechą spada na plecy rodziców, ale maluchów odwiedza zwykle cała rodzina. Babcie i dziadkowie, rodzice chrzestni, rodzeństwo i przyjaciele rodziców – każdy, kto odwiedza kilkulatka, chce go czymś obdarować. Tym bardziej że okazji ku temu jest naprawdę wiele. Hucznie organizowane urodziny dziecka, Boże Narodzenie, dzień dziecka, dzień świętego Mikołaja – na wszystkie te daty każde dziecko wyczekuje z niecierpliwością. Jeśli więc brakuje Ci kreatywnych pomysłów na kolejny prezent, ten artykuł jest dla Ciebie. Dzięki niemu poznasz pięć ciekawych pomysłów co na prezent dla 5-latka i dowiesz się, w jaki sposób może stać się nim na przykład pościel dla dziecka. Zapraszamy!

1. Co na prezent dla 5-latka? Trójkołowa hulajnoga!

Pięciolatki zazwyczaj są niezwykle ruchliwe. Jeśli nic im nie dolega i są w dobrym humorze, wszędzie ich pełno. Okazją do tego, by mogły spożytkować swoją energię, będzie hulajnoga. Dzięki niej mogą poczuć się trochę niezależne, a przy okazji zaimponować rówieśnikom. Na tym etapie rozwoju hulajnogi są bardziej przydatne niż rower. Jako prezent dla 5-latka chłopca najlepiej nadaje się hulajnoga trzykołowa, która pozwala na łatwiejsze utrzymanie równowagi i manewry. Można wybrać model z dodatkami – na przykład świecącymi ledami na kołach.

2. Jaki prezent dla 5-latki? Fantazyjna pościel dziecięca

Jednym z oryginalnych prezentów mogą stać się pościele dla dzieci. Chociaż taki asortyment raczej nie kojarzy się z podarunkami, łatwo może się nim stać, jeśli dobierzemy odpowiedni wzór poszewki. Co na prezent dla 5-latka i 5-latki? Wymarzoną pościel dla dziewczyny mogą stanowić komplety zdobione wizerunkami księżniczek czy bohaterek filmów dla dzieci. Chłopcom spodobają się modele z piłkarzami lub nowoczesnymi samochodami. Warunkiem udanego prezentu jest tutaj znajomość zainteresowań dziecka, bez względu na to, czy interesuje nas pościel dziewczęca, czy chłopięca. Dobrym pomysłem jest także miękki, estetyczny koc dla dzieci.

3. Jenga lub inne gry zręcznościowe

Pięciolatek zwykle sporo już potrafi, a jednocześnie jest bardzo ciekawy świata. To na tym etapie rozwoju kształtują się pierwsze zainteresowania i umiejętności. Jaki prezent dla 5-latka, by był ciekawy i praktyczny? Ciekawym prezentem, z którego dziecko będzie często korzystać, okażą się zatem wszelkie gry zręcznościowe. To praktyczny podarunek, który pomoże pięciolatkowi lepiej panować nad swoim ciałem i wykonywać bardziej precyzyjne ruchy. Jedną z najpopularniejszych gier tego typu jest jenga. Taki prezent dla 5-latki może też pomóc we wspólnej zabawie z obdarowanym dzieckiem.

4. Co na prezent dla 5-latka ciekawego świata? Mały teleskop

Prezent dla 5-latka edukacyjny? Pięciolatka pociąga przede wszystkim to, czego jeszcze nie zna. Jeżeli zatem zależy nam na tym, by prezent był oryginalny, można postawić na teleskop. W sklepach internetowych znajdziemy całkiem szeroki wybór takich gadżetów przeznaczonych dla dzieci. Nie mamy tu jednak na myśli zabawek, a prawdziwe teleskopy niewielkich rozmiarów, które pozwalają z nowej perspektywy obserwować nocne niebo. Warto wybrać model, z którego będzie można korzystać również w dzień i po zdjęciu ze stojaka przekształcić w lunetę.

5. Pufa w kształcie zwierzaka

Jeśli pokój dziecka jest sporych rozmiarów, możemy także pokusić się o prezent, który wzbogaci jego codzienną przestrzeń. Takim wyborem będzie pufa dla dziecka, na której pięciolatek będzie mógł bawić się oraz wypoczywać. By nadać jej nie tylko praktyczny, ale i atrakcyjny wizualnie wymiar, najlepiej wybrać taką w kształcie zwierzątka. Tutaj uwaga – lepiej wcześniej dowiedzieć się, jakie zwierzęta preferuje nasz pięciolatek! To jaki prezent dla 5-latka chłopca czy dziewczynki musi byc dopasowane przede wszystkim do preferencji obdarowanego!

Zdecydowałeś, że na prezent dla 5-latki wybierzesz pościel? Kilkulatkowi na pewno spodoba się pościel na licencji z ukochanym bajkowym bohaterem. Dowiedz się wszystkiego co niezbędne o licencjonowanych pościelach: https://maluszkowo.bialystok.pl/posciel-bawelniana-na-licencji-co-warto-o-niej-wiedziec/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *