Pościel dla kilkulatka – na co zwrócić uwagę?

jaka pościel dla dziecka

Kiedy już wyposażyliśmy sypialnię dorosłych w piękny komplet pościeli 200×220, czas poszukać czegoś mniejszego! Przyobleczenie kołdry kilkulatka nie jest wbrew pozorom takie proste. Szeroki wybór wariantów estetycznych może przyprawić o zawrót głowy, ale wygląd to nie jest najbardziej istotna kwestia. Podpowiadamy w co najlepiej ubrać kołdry i poduszki dla naszych pociech.

Pościel dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim

Żaden rodzic nie zaprzeczy stwierdzeniu, że wszystko w pokoju malucha musi gwarantować mu pełne bezpieczeństwo. Żeby mieć pewność, że pościele: https://www.karo.waw.pl które wzbudziły nasze zainteresowanie są w stu procentach bezpieczne należy zwrócić uwagę na dwa atesty.

Absolutna podstawa to Oeko-Tex Standard 100. Jest on wydawany przez Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych po dokładnym zweryfikowaniu produktu. Obecność takiego certyfikatu gwarantuje, że wyrób nie zawiera żadnych szkodliwych substancji jak pestycydy, metale ciężkie, barwniki azotowe czy materiały rakotwórcze. Na ten atest trzeba zwracać uwagę także kupując komplet pościeli 200×220 do sypialni dorosłych – ich zdrowie jest przecież niemniej ważne!

Należy zwrócić uwagę także na obecność certyfikatu ,,Bezpieczny dla dziecka” czy też, wyposażając niemowlęcą kołyskę, ,,Bezpieczny dla niemowląt”. Wydawany jest przez niezależne organizacje, dla których najważniejsze jest dobro dzieci. 

Pościel dla kilkulatka – jaki materiał?

Jaki materiał na pościel dziecięcą? Uniwersalna bawełna sprawdzi się także w pokoju dziecięcym. Wysokiej jakości bawełna bez domieszek sztucznych włókien to gwarancja spokojnego snu malucha. Takie przyobleczenie kołdry: https://www.karo.waw.pl/category/koldry i poduszek zapewnia bardzo dobry przepływ powietrza i uniknięcie ryzyka podrażnienia delikatnej skóry dziecka. Bawełna jest niezwykle przyjazna także dla alergików. Co ważne – można ją prać w wysokich temperaturach. Tę zaletę z pewnością docenią rodzice maluchów-artystów i małych pożeraczy czekolady! Bawełna nie zawiedzie także dorosłych pożeraczy, zastanawiających się jaki komplet pościeli 200×220 sprawdzi się w ich sypialni.

Dla dzieci które są wrażliwe na chłód, lub po prostu podczas mroźnej zimy dobrym wyborem będzie pościel z flaneli. Każdy kto kiedykolwiek nosił flanelową koszulę nie ma chyba wątpliwości co do jej niesamowitych właściwości grzewczych. Bawełna satynowa sprawdzi się w pokoju kilkulatka z odwrotnym problemem – komfort zapewni chłodna w dotyku faktura i specyficzna śliskość. Ponadto, błyszcząca satyna może się spodobać dziecku pod względem estetycznym. Rodzice ruchliwych maluchów, uwielbiających skakanie po łóżku, powinni zainteresować się dżersejem, bardzo wytrzymałym z racji grubości splotu. 

Pościel dla dziecka – estetyka

Na końcu czas wybrać wzór na pościeli, czyli to co najważniejsze dla każdego malucha! Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na pościele na licencji, czyli takie, na których widnieją wizerunki superbohaterów, bohaterów kreskówek czy całkowicie realnych idoli. O pościelach na licencji piszemy w osobnym artykule: https://maluszkowo.bialystok.pl/posciel-bawelniana-na-licencji-co-warto-o-niej-wiedziec/ . Niemal każde dziecko ma jakąś postać, którą uwielbia. Wystarczy tylko wyobrazić sobie pisk kilkulatki, która po obejrzeniu pięćdziesiąt razy ,,Krainy Lodu” zobaczy na swoim łóżku pościel z Elsą! Jeśli chodzi o pościele na licencji, także dorośli znajdą coś dla siebie – komplet pościeli 200×220 może zdobić coś ciekawszego niż tylko klasyczne wzory!
Co ciekawe kołdry dla dzieci coraz częściej można udekorować świecącą pościelą. Taki komplet jest wyposażony w elementy fluorescencyjne. Pościel tego typu jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i nie utrudnia dziecku zasypiania. To doskonały pomysł dla każdego dziecka, które boi się ciemności – świecące gwiazdki albo kołdra z efektem podświetlenia będą dla niego ogromną pomocą. 

W kwestii pościeli dla dzieci najważniejsze jest bezpieczeństwo – konieczne są wymienione w artykule certyfikaty. Wybierając materiał pościelowy warto stawiać na różne warianty bawełny i kierować się w głównej mierze potrzebami. Co do estetyki wybór jest ogromny – z pewnością uda się znaleźć coś idealnego dla każdego malucha. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka pościel spodoba się naszemu kilkulatkowi, najlepiej po prostu pozwolić mu wybrać samodzielnie.

1 Comment

  1. Zgadzam się z tym, że niezwykle ważny jest wybór właściwego materiału z jakiego wykonana jest pościel dla kilkuletniego dziecka. Poszewki powinny być przyjemne w dotyku i higroskopijne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *