Pościel bawełniana dla dzieci – czy to dobry pomysł?

pościel bawełniana dla dzieci

O pościeli bawełnianej często mówi się w kontekście osoby dorosłej. Wiemy, że bawełna jest materiałem naturalnym, oddychającym, zapewniającym odpowiednią cyrkulację powietrza oraz optymalną temperaturę ciała podczas snu. Być może nie zdajemy sobie sprawy, że pościel bawełniana jest również świetnym wyborem dla dziecka! Pamiętajmy, że spokojny sen dziecka to również spokojny sen rodziców. Oczywiście, w większości przypadków o higienę snu dziecka dbamy bardziej, niż o swoją własną. Nie chcemy, by odkrywało się w nocy albo żeby cokolwiek podrażniło jego delikatną skórę. Antidotum na wszystkie te zmartwienia może być tylko jedno – pościel bawełniana! Jakie pościele dla dzieci to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja dla malucha? Sprawdź! 

Pościele – naturalny materiał

Materiał pościeli w przypadku dziecka jest niesłychanie istotny. Pościele bawełniane mają tę przewagę, że są antyalergiczne, nie uczulają i nie podrażniają delikatnej dziecięcej skóry. Można więc szczelnie otulić nią malucha bez obaw, że w jakiś sposób mu to zaszkodzi. Oprócz tego, bawełna wykazuje także właściwości antygrzybiczne. Wszyscy wiemy, że pościel malucha należy wyjątkowo często prać, ponieważ jego układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Myśl, że bakterie nie będą rozwijać się w bawełnianej pościeli tak szybko, jak w innych, może być nie lada pocieszeniem.

W kwestii domowych tekstyliów zachęcamy do zapoznania się z innym naszym artykułem. Piszemy w nim na temat dbania o ręczniki: https://maluszkowo.bialystok.pl/jak-prac-i-dbac-o-reczniki/

Łatwość w utrzymaniu

Jak wiemy, dziecięcą pościel trzeba prać wyjątkowo często. Dzieci mają tendencję do brudzenia zarówno siebie, jak i wszystkiego wokół. Pościele bawełniane należy prać zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie. I to właściwie wszystko, co musimy robić! Pościeli bawełnianej nie trzeba prasować, a schnąć może przy okazji – na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniu gospodarczym. Minimum wysiłku, maksimum efektu!

Jaki wzór na pościeli dziecięcej zachwyci malucha? Dowiedz się nieco o pościelach na licencji – piszemy w o nich w innym artykule: https://maluszkowo.bialystok.pl/posciel-bawelniana-dla-dzieci-czy-to-dobry-pomysl/.

Wysoka jakość i wytrzymałość

Pościel bawełniana to również gwarancja wysokiej jakości i wytrzymałości na długie lata. W przypadku dzieci jest to niesamowicie istotne! Wszystko, co dostanie się w małe rączki jest narażone na zabrudzenia i uszkodzenia różnego rodzaju. Pościel bawełnianą można z powodzeniem prać i suszyć, nie martwiąc się, że jakość w ten sposób ucierpi. Możemy użytkować daną pościel aż do momentu, w którym niezbędna okaże się wymiana jej na większy rozmiar. 

Miękkość

Wydawać by się mogło, że ponieważ bawełna jest materiałem wyjątkowo wytrzymałym, nie może być równocześnie miękka i przyjemna. Nic bardziej mylnego! Bawełna jest odpowiednią tkaniną nawet dla tych najmniejszych dzieci. Prana w delikatnych detergentach, nie podrażni najwrażliwszej skóry. Wykazuje także właściwości higroskopijne – mamy więc pewność, że nasze dziecko nie będzie w środku nocy wydzielać nadmiaru potu, nawet latem. Pościel bawełniana oddycha, grzeje zimą i chłodzi latem, jest przewiewna. To najbezpieczniejsza opcja dla dziecka!

Wzory, które pokochają wszystkie dzieci

Pościel bawełniana jest tą najczęściej wybieraną – zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Nic więc dziwnego, że rynek jest przepełniony różnymi wzorami i motywami, które najbardziej spodobają się najmłodszym! Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko wzięło na tapet superbohaterów, czy może księżniczki Disneya, zawsze znajdzie się wymarzona pościel dla niego. Niektóre firmy oferują pościele bawełniane dwustronne, które pozwalają dziecku na różnorodność. Pościel tego typu posiada inne nadruki z dwóch stron, dzięki czemu co noc dziecko może spać w towarzystwie innej postaci z bajki! Superman, a może Elsa z Krainy Lodu? Dla każdego dziecka znajdzie się coś ciekawego!

W innym artykule doradzamy na temat wyboru pościeli dla kilkuletniego dziecka. Zapoznaj się z nim tutaj: https://maluszkowo.bialystok.pl/posciel-dla-kilkulatka-na-co-zwrocic-uwage/.

1 Comment

  1. Pościel bawełniana nie uczula, dlatego też zdecydowałam się na zakupienie jej dla moich dzieci. Moje maluchy uwielbiają pod nią zasypiać 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *