Plecaki dla uczniów klas 4-8 – na jakie wzory oraz kolory postawić?

jaki plecak do 4 klasy wybrać

Dzieci dorastają w zatrważającym tempie, a plecaki dla dzieci rosną wraz z nimi. Nim zdążymy się obejrzeć, te wkraczają już powoli w okres dojrzewania i przestają być naszymi malutkimi pociechami. Nie da się ukryć, że dla wielu z nich przełomowe są cztery ostatnie lata szkoły podstawowej. To wtedy nadchodzą największe zmiany. W tym czasie przestają zadowalać je chociażby plecaki szkolne z bajkowymi dziecięcymi wzorami. Zakup pakunku bywa zatem przeważnie nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy, że nieco ułatwimy każdemu rodzicowi to zadanie. Zastanowimy się bowiem, na jakie motywy i wzory podstawić, gdy nasza pociecha zaczyna powoli dorastać, jednak wciąż jest jeszcze dzieckiem! Sprawdź jaki plecak do 4 klasy i starszych będzie w sam raz!

Jaki plecak do 4 klasy dla dziewcząt – co powinno się im spodobać?

Na rynku znajdziemy wiele firm produkujących plecaki szkolne. Coolpack, Paso czy st. Majewski to tylko niektóre z nich. W ofercie każdej z tych marek nie brakuje modeli dopasowanych do niemalże każdej grupy wiekowej. Podjęcie ostatecznej decyzji nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. W końcu przy ogromnym polu możliwości nie brak najróżniejszych problemów zakupowych. Jakie plecaki szkolne dla dziewczyn do 4 klasy powinny zatem przypaść do gustu uczennicy?

Plecaki szkolne dla dziewczyn do 4 klasy – najmodniejsze kolory

Ostry i wyraźny landrynkowy róż większości z nas kojarzy się z małymi dziewczynkami. Uczennice młodszych klas podstawówki z pewnością byłyby zadowolone zatem z plecaka w takim kolorze. Pociechy wkraczające w okres dorastania powiedzą nam raczej już, że taka barwa jest zbyt dziecinna. Jakie odcienie zatem wybrać? Oczywiście róż, jednak w zdecydowanie innym wydaniu, np. przygaszonym czy tzw. brudnym. Ciekawym rozwiązaniem będą także wszelkiego rodzaju pastele, zaczynając od subtelnego błękitu, a kończąc na stonowanej mięcie. Takie odcienie powinny być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jaki plecak do 7 klasy? Wybierając kolor plecaka, warto także sugerować się aktualnymi trendami modowymi. Może akurat w tym sezonie króluje żółć albo fiolet?

Najciekawsze wzory

Jak wiadomo, plecak nie musi być jednokolorowy. Najczęściej przecież pakunki szkolne zdobione są wszelkiego rodzaju wzorami czy wstawkami. Jaki plecak do 4 klasy dla dziewczynki będzie w sam raz? Księżniczki i zwierzaki odstawmy na bok. Zdecydowanie ciekawsze będą wszelkiego rodzaju kwiaty, kokardki czy wzory geometryczne. Wyglądają bowiem stylowo, jednak nie są już ani zbyt dziecinne, ani też za poważne. 

Jaki plecak do 7 klasy dla chłopaka?

Kompletowanie wyprawki szkolnej dla dziewczyny jest o wiele łatwiejsze niż dla chłopaka. Podobno to właśnie uczniowie są bardziej wybredni i ciężej trafić w ich gust. Jaki plecak do 4 klasy wybrać dla chłopca z klas od 4 do 8? Mamy kilka ciekawych propozycji.

Najmodniejsze kolory

Zaczniemy oczywiście od kolorów. W tym przypadku powoli powinniśmy odchodzić od rzucających się w oczy i dość nasyconych barw. Zdecydowanie lepsze okażą się stonowane odcienie, takie jak granat, butelkowa zieleń czy wszelkie warianty szarości. Niekiedy dobrym rozwiązaniem okazuje się także czerń zestawiona z nieco bardziej wyraźnym, np. czerwonym czy pomarańczowym akcentem. 

Jaki plecak do 4 klasy dla chłopca? Najciekawsze wzory

Autka czy piłkarze na plecaku to dobre rozwiązanie dla maluchów. Dla nieco starszej pociechy lepiej wybrać coś neutralnego. Większość chłopców ze starszych klas szkoły podstawowej wybiera wzory geometryczne zdobiące pakunek. Takie motywy przyciągają wzrok, jednak nie są już zbyt dziecięce. Jaki plecak do 7 klasy dla dorastającego chłopaka? Niejednokrotnie wybór pada np. na wojskowe akcenty w połączeniu z moro. Wszystko zależy jednak tak naprawdę od tego, jakie są upodobania oraz zamiłowania naszego dziecka. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *