Plecak po starszym rodzeństwie – czy warto?

plecak po starszym rodzeństwie - czy to dobre rozwiązanie?

Plecaki dla dzieci to obowiązkowy element szkolnej wyprawki. Trzeba jednak przyznać, że wysokiej jakości tornister może naprawdę sporo kosztować. Część rodziców zastanawia się zatem, czy dobrym pomysłem jest podarowanie swojej pociesze pakunku, z którym wcześniej do szkoły wędrowało jej starsze rodzeństwo. W tym artykule zastanowimy się, czy takie rozwiązanie jest dobre. Czy plecak po starszym rodzeństwie można podarować młodszemu dziecku? Przedstawimy zatem najważniejsze zalety oraz wady jakie posiada Plecak wędrujący między rodzeństwem. Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Plecak po starszym rodzeństwie – zalety

Plecaki dla dzieci, kupione na https://plecaki.com.pl, które mają wędrować między rodzeństwem, mają oczywiście wiele zalet. Jakich? Jedną z nich jest niewątpliwie oszczędność pieniędzy. Tak jak już wspominaliśmy, tornistry nie należą do najtańszych elementów szkolnej wyprawki. Za dobry plecak spełniający wszystkie najważniejsze kryteria, zapłacimy przecież nawet kilkaset złotych. Podarowanie młodszej pociesze pakunku po starszym rodzeństwie z pewnością nieco podreperuje rodzinny budżet. Dodatkowo na zakup plecaka do szkoły musimy wygospodarować sporą ilość czasu. Znalezienie idealnego modelu może zająć nawet kilka dni, jak i nie tygodni. Widzimy zatem, że oszczędność czasu to już druga zaleta takiego rozwiązania. Czy jednak ostatnia? Oczywiście, że nie.

Trzeba jeszcze pamiętać, że nadając plecakowi drugie życie, zmniejszamy ilość “odpadów” i dbamy o środowisko. Pakunek nie wyląduje dzięki temu w koszu. Na koniec warto także wspomnieć, że niektóre pociechy będą wręcz zaszczycone tym, iż mogą nosić ten sam tornister, co ich starsze rodzeństwo, z którego biorą przykład. Warto jednak najpierw zapytać o to swoją pociechę. Każdy człowiek jest przecież inny i to, że niektóre dzieci będą zachwycone takim rozwiązaniem, nie oznacza, że nasze automatycznie też. 

Plecak po starszym rodzeństwie – wady

Niestety, mimo licznych zalet, plecak wędrujący między rodzeństwem, ma także kilka wad. Jakich? Przede wszystkim musimy pamiętać, że takim oto sposobem niestety nie będziemy w stanie zadbać o idealny rozmiar pakunku. Każda nasza pociecha jest przecież inna i może okazać się, że np. wymiary tornistra starszego dziecka są nieprawidłowe dla tego młodszego. Wtedy niestety narażamy malucha na problemy z kręgosłupem czy niski komfort użytkowania. Musimy zatem najpierw sprawdzić, czy plecak po starszym rodzeństwie pasuje pod tym względem naszej pociesze. Tak samo będzie chociażby z ilością przegródek czy kieszonek. Każde dziecko woli co innego, dlatego też ciężko będzie jednym tornistrem zaspokoić potrzeby każdego z nich.

Dużym minusem przechodzącego między rodzeństwem plecaka może okazać się także brak możliwości wybrania konkretnego wzoru przez młodszą pociechę. To, że jej siostra czy brat wybrali taki, a nie inny motyw, nie oznacza, że maluch też będzie z niego zadowolony. Plecak ma umilać czas spędzany w szkole, dlatego warto patrzeć na niego również pod takim względem. Nie zapominajmy także o tym, dziecko może przez używany plecak poczuć się gorsze. W końcu skoro kupiliśmy nowy tornister starszej pociesze, to dlaczego młodsza musi chodzić w starym?

Plecak wędrujący między rodzeństwem – tak czy nie?

Teraz nadszedł czas na podsumowanie. Czy warto zatem podarować plecak po starszym rodzeństwie swojemu młodszemu dziecku? I tak, i nie. Jeśli tornister pasuje naszej pociesze, a dodatkowo ta wyraża chęć noszenia takiego pakunku, możemy spokojnie zdecydować się na takie rozwiązanie. Gdy natomiast plecak wędrujący między rodzeństwem jest za mały lub za duży, a do tego maluch podkreśla, że nie chce dostać starego modelu od swojego rodzeństwa, lepiej rozważyć zakup nowego tornistra dopasowanego do potrzeb tego młodszego dziecka. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *